Ученици и колектив наше школе обележили су 1.11.2018. Дан школе. Овогодишња прослава била је у духу претходне Стојавизије. Тема друге Стојановизије је била љубав. Она је мучила Стојановце који су је покушали разумети и објаснити говорећи стихове најпознатијих љубавних песама, како наше тако и светске књижевности. На сцени су се могли чути стихови Пере Зупца, Јована Дућића, Петрарке, Рабиндраната Тагореа и Шекспира. Драмски део су припремиле наставнице српског језика Јелена Ћосић Станковић и Сања Цвејић, а за музички део програма била је задужена Милена Гавриловић, наставница музичке културе. Љубавне стихове пратили су звуци модерних љубавних песама тако да су нас Стојановци подсетили да се највеће истине о љубави крију у поезији, у песми. Програм је реалалозовао Тим за обележевање Дана школе чије је координатор Сања Цвејић.