Под покровитељством Министарства просвете , науке и технолошког развоја РС, а у сарадњи са Заводом за јавно здравље – Шабац, на територији нашег града се реализују трибине у оквиру превенције наркоманије. Циљне групе су ученици седмог разреда, у основним школама, и ученици првог разреда , у средњим школама и гимназији. Формирани тимови (од стручних сарадника из основних школа, представника Завода и Канцеларије за младе) ће , од окробра до краја децембра ове године, реализовати по једну, или две трибине, у свим градским основним и средњим школама. У нашој школи је 25.10.2018. године, у просторијама Центра за стручно усавршавање, реализована трибина под називом „ Учим да кажем НЕ дрогама“. Трибини су присуствовале гошће из Завода за здравствену заштиту : др Оливера Нинковић, здравствене сараднице Жељка Нинковић и Јелена Милошевић. Представница Канцеларије за младе је била Наташа Лазовић. Из наше школе, поред сто ученика седмог разреда, трибини су присуствали рукововодиоци школе, стручни сарадници, одељењске старешине и предметни наставници. Реализатори трибине су били психолози, Јасмина Михаиловић и Бојана Новаковић Радукић, и ученици 7/1 – Милица Јовановић, Анђела Филиповић, Огњен Секулић.