Европски дан језика ове школске године обележен је у складу са условима у којима се организује почетак школске године – са радошћу и позивом на дружење, што је у складу и са незваничним насловом ове активности – „Од алфабета до белетристике“. Наиме, како није било манифестације у оквиру сарадње са Културним центром,
наставнице страних језика су обележиле овај дан са ученицима у оквиру редовне наставе и ваннаставних активности.
Наши ученици су били вредни, показали су лепо знање језика које уче у нашој школи, спремили су паное са актуелном темом као и две изложбе књига на страним језицима, у школи на Летњиковцу и у Матичној школи, а колегиница Јасминка Пекић је све урађено спојила у кратки филм.

Биљана Дејанић,
Координатор Тима